השגחה

לא מזמן חגגתי יום הולדת 45. אני מסתכל על השנה שחלפה ואני פשוט נדהם, השנה הזאת לגמרי לא דומה לאף שנה קודמת בחיים שלי.
לפני כשנה לכבוד יום הולדתי הקודם, יצאתי מהמגירה, והתחלתי לכתוב ולפרסם בצורה מסודרת. כדי לאפשר לעצמי את הזמן הדרוש, עברתי לעבוד ב- 80% משרה. זה היה תהליך לא פשוט שדרש הרבה לימוד, התאמות, גמישות, והבנה שלי ושל האנשים הסובבים אותי, בעבודה ובבית. לפני מספר חודשים בחרתי להתמקד במימד הרגשי של חיי, ופגשתי מספר אירועים לא קלים שעזרו לי להכיר יותר את המבנה הרגשי שלי, ללמוד ולהתפתח. ממש לאחרונה בקשתי לראות יותר את המימד הבינאישי בחיי, להתנסות בהובלה של אנשים, ולפני כשבוע קבלתי תפקיד ניהול חדש בעבודה. בשנה שחלפה עברתי הרבה דברים מתחומים שונים, כולם מרוכזים בפרק זמן לא ארוך במיוחד של שנה אחת בלבד.
כבר הרבה שנים אני מתלבט בשאלה מהו היחס ביני לבין משהו גדול ממני, לצורך הדיון פה בא נקרא לו היקום. האם היקום שונא אותי או אוהב אותי, או שאולי הוא בכלל אדיש לחלוטין לקיומי ולרצונותיי. לאחרונה אני חושב שיש לי התחלה של הבנה של התשובה לשאלה הזאת. זו הבנה אמונית כך שאין לי הוכחה לוגית מדעית שאני יכול להציג. זו אמונה שעומדת בהלימה עם המציאות שאני מכיר וחווה.
אני מאמין שיש תכלית לחיי שנובעת ממקום גדול ממני, שבמהותה צופנת גדילה, התפתחות, ויופי, ויש לי אפשרות לזהות ולאפיין אותה. אני מאמין ומרגיש שכאשר אני עוסק בתכלית חיי, כפי שאני מבין אותה, אני מאושר. אני מאמין שהיקום אוהב אותי ומושיט יד לעזרתי ומספק לי את האירועים הדרושים שלי להתפתח. זה מרגיש כבר יותר מפעם אחת שהאירועים שמגיעים אליי מגיעים לבקשתי, בתנאי שהבקשה נמצאת בקו אחד עם רצוני להתפתח. האירועים שאני מקבל לרוב אינם, קלים, או נעימים. זה לא שאני מקבל מילון דולר במתנה כי ביקשתי. האירועים במהותם מעמידים בפני קושי חדש או ישן. קושי שברגיל אפילו הייתי מעדיף להימנע ממנו. קושי שמאפשר לי להתפתח מולו, ולהתקרב עוד צעד במסלול חיי.
כשמגיע אירוע כזה, אני עדיין לרוב מקטר, הביטוי ״זה לא פייר״ חוזר על עצמו הרבה. אפילו חשבתי לפתוח עצומה תחת הכותרת ״זה לא פייר״ ולהזמין את כולם לחתום. כשאני מצליח להסתכל פנימה, לראות איך הקושי מביא עמו הזדמנות, ואפילו לראות איך ההזדמנות קשורה לרצון שלי, לבקשה שלי, ה״לא פייר״ לרוב נעלם מעצמו ומתחלף בהכרת תודה גדולה.
אלו האמונות שלי, הם עובדות בשבילי. אתם תמצאו בשבילכם את האמונות שעובדות לכם, והיו מאושרים, אתם לא לבד. וכמובן כמו תמיד בבקשה שתפו.

3 Comments

  1. חיליק רוזמן

    בשלושים וחמישה שיעורים אני רואה אותך הולך וצומח. כה מדוייק, עד כי הגמגום וחוסר הבטחון נתפסים אצלי כמדרגות זמניות המסתירות מעלית משומנת שנבנית אט אט… פעם שמעתי מכם שאתם שמחים על הצטרפותי, עלי לאמר לך שדברי הטעם ששמעתי ממך בשני השיעורים האחרונים ראויים לכך שאטרח ואכתוב.. ואני יותר משמח להיות שותף ללימוד…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *