חגי תשרי

יש משהו מיוחד בתקופה של חגי תשרי. אני לא מכיר הרבה אנשים שנשארים אדישים לנוכח התקופה. במקרה שלי חגי תשרי מביאים איתם בדרך כלל קושי. יש משהו בעודף האירועים, עודף המשפחתיות, ההתרחקות מהעבודה, והאינטנסיביות של התקופה שגורם לי מדי שנה להרגשה לא טובה. זו תקופה שאני ממש לא מחכה לה.
האמת שהשנה זה התחיל בצורה ממש טובה. את ראש השנה חגגנו ביחד עם משפחתה המורחבת של אשתי במלון בצפון. למרות שהשנה החג היה שלושה ימים (כולל שבת) היה ממש כיף, בילינו ביחד כל האחים (גיסים) והאחיינים, בבריכה ובמשחקים, ואפילו לקחנו חלק מהילדים לחוויה אתגרית של פארק חבלים.
יום כיפור עבר בקלות יחסית, מזג האוויר היה טוב, וסופסוף סיימתי את הספר ״ההיסטוריה של המחר״ של יובל נוח הררי. נראה לי שאולי אכתוב משהו על זה בעתיד…
בחג הסוכות חיכתה לנו הרבה עבודה. כבכל שנה בנינו סוכה גדולה ובערב החג אירחנו את משפחתה של אשתי. למחרת בצהריים אירחנו אותם שוב ל״על האש״. ובערב במוצאי החג אירחנו את משפחתי המורחבת לארוחת ערב ומסיבת יום-הולדת קבוצתית בסוכה.
כשאני אומר ״אירחנו״ אני רוצה לדייק. כשמדובר במשפחתה של אשתי כל מה שעשינו היה לספק את המקום, את הכלים, ואולי קצת שתיה. את כל האוכל הטעים והמדהים הביאה איתה חמותי, וגם עבודת הכנת הבשר על המנגל נעשתה ע״י חמותי, חמי, אשתי, והגיסים. אני ניסיתי מדי פעם לעזור וגם שיחקתי קצת עם האחיינים.
למרות שנדרשו לא מעט הכנות וקצת ניקיונות אחרי האירועים הכל היה ממש ממש כיף. השנה ממש נהניתי, הרבה יותר משנים קודמות גם מחוויות האירוח וגם מחוויות המפגש.
משהו השתנה אחרי החג לקראת שבת. אני לא יודע בדיוק מה ואיך אבל פתאום חזרו להם ההרגשות הרעות ודרשו את מקומם. בדיוק שכבר חשבתי לשבת ולכתוב איך שהשנה הזאת היתה אחרת פתאום כל הטוב נעלם. לאחר מכן רק נותר לי לחכות בסבלנות ובאיפוק עד שתקופת החגים תגמר.
כשאני חושב על זה, בבסיס של הכל טמונה יכולת הכלה. היכולת שלי להכיל את כל מה שנובע מתקופה אינטנסיבית שכזו. אם זה מפגש ושהות עם קרובי משפחה, ואם זה לוגיסטיקה של התארגנות ועשיה, או מרחק ולחץ מכיוון העבודה. לא ממש משנה מה זה בדיוק, כנראה שיכולת ההכלה שלי באחד או יותר מהתחומים מוגבלת.
החדשות הטובות הן שהשנה יכולת ההכלה שלי הרבה יותר גדולה משנה שעברה. החדשות העוד יותר טובות הן שיש לי עוד הרבה מקום להמשיך להתפתח ולשפר את יכולת ההכלה האישית שלי בעתיד.
שתהיה לכולנו שנה טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *