נמלים

מידי כמה חודשים פוקדות את ביתנו נמלים. בהתחלה אחת, ואז שתיים, ותוך מספר ימים שיירות שיירות של נמלים. הן אוהבות במיוחד את המטבח, מטיילות על השיש, נכנסות לארונות ומכתרות את המתוקים.
התגובה שלנו לרוב מתחילה בריסוס של רייד בכל מקום שעוברת בו שיירה. זה מספיק למספר שעות ואז הן חוזרות. בשלב השני כשזה כבר בלתי נסבל מזמינים הדברה. זה כבר בלאגן, צריך לצאת מהבית, להרחיק אוכל וכלים, לנקות, לא כייף. בדרך כלל זה עוזר, לפעמים צריך לעשות תיקון כעבור חודש בערך, עד שלבסוף מגיע שקט של מספר חודשים.
הפעם שיניתי טקטיקה, לאחר מספר סבבים של ריסוס רייד קניתי ג׳ל נגד נמלים שנקרא טופ ג׳ל. זה לא זול (150 ש״ח למזרק של 15 מ״ג) אבל נראה שזה עושה את העבודה. מפזרים מספר טיפות ותוך מספר דקות עשרות נמלים מגיחות יש מאין ומתחילות לאסוף באדיקות חלקיק קטן אחרי חלקיק קטן מהג׳ל עד שלא נותר זכר. אני מניח שהן לוקחות את הג׳ל לקן, שם כל הנמלים ניזונות ממנו והקן מחוסל. כבר מספר ימים עברו ונראה שאין בביתנו נמלים.
לראות את זה מתרחש זה מדהים. שלא תבינו לא נכון, זה לא מראה יפה והתהליך נעשה דרך מניפולציה אכזרית, פיתוי הנמלים ע״י אוכל למעשה להשמיד את עצמם.
אני חושב על זה ונמלים זה באמת לא חוכמה, אבל מה אני אגיד כשאני עושה זאת בעצמי על עצמי …
אני מתפתה לא אחת לאכול אוכל שאני יודע שלא עושה לי טוב ורק מביא לפגיעה בבריאותי. בשיחה עם חברים אני לפעמים מתפתה ע״י האגו והגאווה להגיע למקומות של ויכוח עקר וטפל שרק מביא לריחוק ובידוד. עם אשתי והילדים לפעמים בלי שום סיבה נראית לעין אני מגיע למקומות של כעס וצעקות שאח״כ תמיד מביאים אותי לחרטה.
כאמור לא חסר דוגמאות בחיים שלי לפיתוי שמוביל להרס עצמי, ולשמחתי עם הזמן אני מרגיש שלאט לאט אבל בטוח מספר הפעמים שזה קורה לי הולך ומתמעט. המפתח עבורי הוא בעיקר ראיה ושמירה. לראות מתי אני פועל מתוך פיתוי, לעצור, להתרחק ולשמור על עצמי.

האם גם אתם מתפתים לפעמים להרס עצמי? מה אתם עושים כדי להישמר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *